پایگاه اطلاع رسانی و خبری نمایشگاه ها،همایش ها،جشنواره ها،مسابقات،نگارخانه ها،فرهنگسراها و مناسبات داخلی و خارجی
  
آیت الله العظمي مكارم شيرازي
آیت الله مکارم شیرازی در پیامی به همایش بین المللی «شهروند مسئول» اعلام کرد: امر به معروف همردیف و در عرض احکام دیگر مانند نمازه و روزه و حج و جهاد نیست، بلکه در طول آنها قرار دارد یعنی ناظر به مرحله اجرای احکام است.
دوشنبه ۵ دی ۱۳۹۰ | ۱۸:۱۱:۱۵
در پیام آیت الله العظمی مکارم شیرازی به همایش شهروند مسئول آمده است: قبل از هر چیز تشکیل این همایش با شکوه را که به منظور تأکید نهادن بر دو وظیفه بسیار مهم اسلامی یعنی امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده را به همه شما عزیزان و همه پایه گذاران و دست اندر کاران تبریک عرض می کنم و مطمئنم که به عنوان حسنه برجسته ای در نامه اعمال همه شما نوشته می شود و ذخیره یوم المعاد خواهد بود.

وی در این پیام می افزاید: حقیقت این است که امر به معروف تفاوت روشنی با تمام احکام اسلامی دارد و همین ویژگی به اهمیت آن فوق العاده افزوده است و آن اینکه امر به معروف همردیف و در عرض احکام دیگر مانند نمازه و روزه و حج و جهاد نیست، بلکه در طول آنها قرار دارد یعنی ناظر به مرحله اجرای احکام است امربه معروف سبب می شود که مردم نماز بخوانند، روزه بگیرند، حج بروند ، ظلم نکنند، ربا نخورند، معاملات صحیح انجام دهند؛ بنابراین هرگاه این وظیفه ترک شود تمام احکام الهی سست می گردد به همین دلیل امام باقر (ع) در حدیث معروف و پرمعنای خود، اشاره به مسئله امربه معروف و نهی از منکر کرده و می فرماید: به وسیله این دو فریضه خیمه واجبات برپا می شود و جاده ها امن می گردد و کسب ها حلال خواهد شد.
 
آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه پیام تصریح کرده است: اگر امروز می بینیم مفاسد زیاد و گسترده شده هم از نظر اخلاقی و هم از نظر سوء استفاده های کلان مالی در سطح جامعه، یکی از دلایل مهم آن این است که این دو وظیفه مهم اسلامی متروک شده است، نه تنها متروک شده، بلکه اگر کسانی هم بخواهند اقدام به آن کنند بعضی از آن جلوگیری می نمایند ترک این دو وظیفه اسلامی سبب می شود که تدریجاً منکرات در نظرها معروف بلکه گاهی به عنوان ضرورت جلوه کند و معروف ها منکر شود و اعمال ضد ارزشی محسوب شود.
 
این پیام خاطرنشان کرده است: در حالی که اگر این دو وظیفه با شناخت تمام شرایط آن اجرا گردد جامعه رو به پاکی و طهارت خواهد رفت و از حجم مفاسد بسیار کاسته می شود.
 
در بخش دیگری از این پیام تصریح شده است: به امید روزی که همه مسئولان و همه جامعه به اهمیت و فلسفه این دو فریضه پی ببرند و طرحی نو در جامعه ما بریزند و همه از برکات آن بهره مند شوند.
 
لازم به ذکر است، در پایان مرجع عالیقدر جهان اسلام از همه عزیزان و بنیانگذاران همایش تشکر کرد و موفقیت همگان در احیای این دو وظیفه بزرگ را از خداوند متعال مسئلت کرد.سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ |

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
After Sales Service International Magazine - ماهنامه بین المللی خدمات پس از فروش - بزودی ...

تغییر نرخ اجاره غرفه در بخش بین الملل نمایشگاه کتاب
یازدهمین نمایشگاه آشپزخانه، حمام، سونا و استخر
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 11 اردیبهشت آغاز بکار خواهد کرد
با تمام قلبم در کنار برگزار کنندگان جشن درخت دوستی ایستاده ام
ثبت نام ناشران الکترونیک در نمایشگاه کتاب تهران
سالن سران اجلاس ۱۵ اسفند میزبان هنرمندان
نمایشگاه نشریات تخصصی جشن رسانه ای نخبگان است
موزه زیست فناوری در نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد
زمان افتتاحیه و اختتامیه سی ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر اعلام شد
۱۱۵ رسانه خارجی جشنواره فیلم فجر را پوشش می دهند
"فرزند این سرزمین" به نفع بیماران و زلزله زدگان ساز می زند
قول مساعد وزارت ارشاد برای حل مشکلات نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی
نمایشگاه اسناد و نسخ خطی سردار جنگل دایر شد
برپایی جشنواره عکس و فیلم ضریح جدید امام حسین(ع)
نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها افتتاح شد
تقاضای رسانه های 23 کشور جهان برای حضور در نمایشگاه مطبوعات تهران
نخستین پاویون اختصاصی ایران در نمایشگاه بین المللی پزشکی بلاروس برپا می شود
بازدید مدیران فرهنگی ارشاد از مجموعه کارخانجات چاپ هایدلبرگ آلمان
بازدید نیم میلیون نفر از نمایشگاه رسانه های دیجیتال
تبلیغ جهانی جایزه ادبی شهید آوینی در نمایشگاه فرانکفورت