پایگاه اطلاع رسانی و خبری نمایشگاه ها،همایش ها،جشنواره ها،مسابقات،نگارخانه ها،فرهنگسراها و مناسبات داخلی و خارجی
  
دکتر محمدجعفر محمدزاده
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فضای رسانه ای کشور، فضای آرامش و عقلانیت و گفت وگوی تفاهم آمیز برای دستیابی به راه حل های مشترک است.
چهار شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۰ | ۱۸:۲۸:۳۵
محمدجعفر محمدزاده در مراسم افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها اظهار داشت: نمایشگاه هجدهم آینه ای است که مطبوعات و خبرگزاری های کشور زیبایی، عظمت، فر و شکوه خود را در آن می نگرند و نقش ما همچون میهمانی که به ضیافت این یوسف دانایی و دانش افزایی است.

وی ادامه داد: نمایشگاه هجدهم را در شرایطی برگزاری می‌کنیم که فضای رسانه‌ای کشور فضای آرامش و عقلانیت  گفت‌وگوی تفاهم‌‌آمیز برای دستیابی به راه‌حل‌های مشترک است؛ تحقق چنین فضایی جز به همت ژرف‌اندیشی روزنامه‌نگاران گرانقدر و مدیران رسانه ممکن نمی‌بود.

محمدزاده کیفی‌سازی، تهذیب رسانه و کاهش سیطره سیاست‌زدگی بر رسانه‌ها را راهبرد اصلی معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی دانست و خاطرنشان کرد: به سهم خود کوشیده‌ایم تا سطح گفت‌وگوی حاکمیت با جامعه اطلاعاتی کشور افزایش یابد و از رخنه اغراض جناحی به مطبوعات که در سال‌های گذشته به ادبیات رسانه‌ای کشور آسیب‌های جدی زده بود، جلوگیری شود.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: یکی از مظاهر این رویکرد که دستیابی رسانه‌ها به شأن و جایگاه مطلوب و حرفه‌ای است در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها به ظهور می‌رسد.

وی یادآور شد: امسال در ساختار نمایشگاه تجدید‌نظر کرده و کوشیده‌ایم تا نمایشگاه مطبوعات علاوه بر فرصت دیدارها و گفت‌وگوها زمینه بروز قابلیت‌ها و ظرفیت‌های رسانه‌ای کشور باشد؛ از جمله این ظرفیت‌ها شناسایی و شناساندن توان رسانه‌ها در تبیین اهداف و راهبردهای اصلی و محوری نظام اسلامی است.

محمدزاده با بیان اینکه در سال جهاد اقتصادی در نمایشگاه مطبوعات نشست‌هایی تخصصی با موضوع این جهاد مقدس و راهبرد رسانه‌ای آن پیش‌بینی شده است، گفت: نمایش دورنمایه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در قالب‌هایی همچون گالری‌های عکس، کاریکاتور، نمایشگاه پیشکسوتان و موزه مطبوعات در سرای روزنامه‌نگاران ایران و نیز برگزاری نشست‌هایی گوناگون با حضور نام‌ها و چهره‌های رسانه‌ای در این سرا از اقدامات صورت یافته برای بازنمایی بضاعت حقیقی رسانه‌هاست.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: راه‌اندازی مرکز فروش کتاب‌های رسانه در نمایشگاه و انتخاب کتاب سال رسانه‌ برای نخستین بار در کنار جلسات متعدد هم‌اندیشی با استادان علوم ارتباطات، همه و همه در خدمت تعمیق معناشناسی و محتواگرایی نمایشگاه به مثابه بزرگترین و فراگیرترین رویداد ارتباطاتی سال است.

وی خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار بن خرید و اشتراک مطبوعات در بین بازدیدکنندگان توزیع می‌شود که تخفیفی 80 درصد برای مخاطبان علاقمندان به ویژه طلاب، دانشجویان و روزنامه‌نگاران دربر دارد؛ هدف از توزیع این بن، توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه مطبوعات و افزایش فرصت مخاطب‌شناسی است.

محمدزاده از دیگر رویدادهایی که برای نخستین بار در این نمایشگاه محقق می‌شود را تشکیل "اتحادیه مطبوعات جهان اسلام" با حضور 35 کشور و برگزاری جایزه بین‌المللی هنر در رسانه برشمرد و اظهار داشت: برپایی دومین جشنواره فصلی مطبوعات و خبرگزاری‌ها و نیز تجلیل از پیشکسوتان عرصه مطبوعات از دیگر اقدامان در نمایشگاه مطبوعات امسال است.

وی یادآور شد: برای نخستین بار سالن ویژه کودک و نوجوانان به همت روزنامه‌نگاران این حوزه تاسیس شده است تا نشریات کودک و نوجوان را به خانواده مطبوعات کشور نزدیک‌تر کند و فراتر از آن و فرهنگ مطالعه مطبوعات را از سنین کودکی و نوجوانی در جامعه اسلامی‌مان رواج دهد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در نمایشگاه امسال بیش از 600 رسانه داخلی  50 رسانه خارجی حضور دارند که این حضور چشمگیر نشان از اهتمام اهالی رسانه به رسالت به رسالت عظیم و ارزشمند اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی دارد.

محمدزاده در خاتمه یادآور شد: فضای فیزیکی نمایشگاه امسال و چیدمان غرفه‌های آن نیز مرغوب و پررونق است و از آغاز تا انتها محل نامرغوب نامطلوبی در آن دیده نمی‌شود.سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ |

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
After Sales Service International Magazine - ماهنامه بین المللی خدمات پس از فروش - بزودی ...

تغییر نرخ اجاره غرفه در بخش بین الملل نمایشگاه کتاب
یازدهمین نمایشگاه آشپزخانه، حمام، سونا و استخر
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 11 اردیبهشت آغاز بکار خواهد کرد
با تمام قلبم در کنار برگزار کنندگان جشن درخت دوستی ایستاده ام
ثبت نام ناشران الکترونیک در نمایشگاه کتاب تهران
سالن سران اجلاس ۱۵ اسفند میزبان هنرمندان
نمایشگاه نشریات تخصصی جشن رسانه ای نخبگان است
موزه زیست فناوری در نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد
زمان افتتاحیه و اختتامیه سی ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر اعلام شد
۱۱۵ رسانه خارجی جشنواره فیلم فجر را پوشش می دهند
"فرزند این سرزمین" به نفع بیماران و زلزله زدگان ساز می زند
قول مساعد وزارت ارشاد برای حل مشکلات نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی
نمایشگاه اسناد و نسخ خطی سردار جنگل دایر شد
برپایی جشنواره عکس و فیلم ضریح جدید امام حسین(ع)
نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها افتتاح شد
تقاضای رسانه های 23 کشور جهان برای حضور در نمایشگاه مطبوعات تهران
نخستین پاویون اختصاصی ایران در نمایشگاه بین المللی پزشکی بلاروس برپا می شود
بازدید مدیران فرهنگی ارشاد از مجموعه کارخانجات چاپ هایدلبرگ آلمان
بازدید نیم میلیون نفر از نمایشگاه رسانه های دیجیتال
تبلیغ جهانی جایزه ادبی شهید آوینی در نمایشگاه فرانکفورت