پایگاه اطلاع رسانی و خبری نمایشگاه ها،همایش ها،جشنواره ها،مسابقات،نگارخانه ها،فرهنگسراها و مناسبات داخلی و خارجی
  
جشنواره حكمت مطهر
دکتر محمود احمدی نژاد، صبح امروز(شنبه، 11 اردیبهشت ماه) در اختتامیه جشنواره حکمت مطهر با اشاره به انسجام فکری و اندیشه ای این نویسنده و شهید عالی قدر کشورمان، تصریح کرد: اندیشه شهید مطهری در تمامی دوره های تاریخی جاری خواهد بود.
شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ | ۲۰:۳۱:۲۵
این مراسم با حضور شخصیت های علمی، فرهنگی و دانشگاهی سراسر کشور و با مشارکت ستاد بزرگداشت سالگرد شهید مطهری، معاونت فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری، معاونت امور اساتید و گروه های معارف اسلامی وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه های آزاد و دانشگاه های علمی کاربردی و بسیج دانشجویی برگزار شد.

دکتر احمدی‌نژاد در این مراسم با تشریح جامعه مهدوی از دیدگاه شهید مطهری، افزود: امروز بالاترین ماموریت، معرفی اندیشه شهید مطهری است و باید با نشر اندیشه‌های شهید مطهری نیازهای فکری جامعه را تامین و تقویت کرد.

وی ضمن قدردانی از خدمات خانواده ایشان به‌ویژه همسر شهید مطهری گفت: تردیدی نیست که سهم ایشان در عظمت و بزرگی اندیشه‌های استاد؛ اگر بیش از خود استاد نباشد، کمتر از آن نیست.
 
احمدی‌نژاد اظهار داشت: اندیشه شهید به قدری اوج گرفته که از مرزهای جغرافیایی، سیاسی و حتی تاریخی عبور کرده است و این مساله به این خاطر است که شهید مطهری حقیقت انسان و توحید و مسیر کمال انسان را به طور کامل دریافته بود. وی از معدود شخصیت‌هایی بود که درباره همه موضوعات مورد نیاز یک جامعه تحقیق کرده و از اقیانوس اندیشه اسلام ناب گوهرهای نابی را در معرض انسان‌ها قرار داده است.

رییس‌جمهور استاد مطهری را از معدود اندیشمندانی نام برد که تمام نیازها و مخاطرات انسان را در مسیر کمال به خوبی شناخته و برای همه آنها نسخه‌های تعالی‌بخش ارائه داده است. وی گفت: شهید مطهری از کوچک‌ترین نیازها تا پیچیده‌ترین معضلات فکری را مورد تحقیق قرار داده و اندیشه درست را در معرض طالبان آن قرار داده است.

رییس جمهور در ادامه با اشاره به ویژگی‌های جامعه مهدوی از نگاه شهید مطهری گفت: استاد مطهری انتظار را اصل قطعی در سعادت بشر و ایجاد انگیزه برای زندگی و مجاهدت می‌داند چرا که اگر انتظار نباشد، انگیزه‌ای برای حرکت و تعالی وجود نخواهد داشت. شهید مطهری جامعه مهدوی را زنده شدن بشر بعد از مرگ می‌داند.

احمدی‌نژاد در بخشی دیگر از سخنانش گفت: برای برپایی جامعه مهدوی باید بر اجرای عدالت پافشاری شود. ایستادگی در عدالت، سرعت بخشیدن به حرکت جامعه برای رسیدن به جامعه مهدوی است. دست شیطانی استکبار و نفاق شهید مطهری را درست در مقطعی که بیشترین نیاز به اندیشه‌های او وجود داشت، از ملت ایران گرفت. نظام الهی در اوایل انقلاب نیازمند جاری شدن اندیشه‌های شهید مطهری در همه زوایای تصمیم‌گیری بود و دشمن در این مقطع استاد مطهری را به شهادت رساند.

رئیس‌جمهور گفت: قطره قطره خون شهید مطهری در رگهای جامعه ما جاری شده است و همه سنت‌های الهی در جهت اندیشه‌های شهید مطهری حرکت می‌کنند و به فضل الهی در آینده نزدیک این اندیشه بر جهان حاکم خواهد شد.

مراسم اختتامیه جشنواره حکمت مطهر، شنبه 11 اردیبهشت ماه، در تالار ابن‌سینای دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ |

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
After Sales Service International Magazine - ماهنامه بین المللی خدمات پس از فروش - بزودی ...

تغییر نرخ اجاره غرفه در بخش بین الملل نمایشگاه کتاب
یازدهمین نمایشگاه آشپزخانه، حمام، سونا و استخر
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 11 اردیبهشت آغاز بکار خواهد کرد
با تمام قلبم در کنار برگزار کنندگان جشن درخت دوستی ایستاده ام
ثبت نام ناشران الکترونیک در نمایشگاه کتاب تهران
سالن سران اجلاس ۱۵ اسفند میزبان هنرمندان
نمایشگاه نشریات تخصصی جشن رسانه ای نخبگان است
موزه زیست فناوری در نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد
زمان افتتاحیه و اختتامیه سی ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر اعلام شد
۱۱۵ رسانه خارجی جشنواره فیلم فجر را پوشش می دهند
"فرزند این سرزمین" به نفع بیماران و زلزله زدگان ساز می زند
قول مساعد وزارت ارشاد برای حل مشکلات نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی
نمایشگاه اسناد و نسخ خطی سردار جنگل دایر شد
برپایی جشنواره عکس و فیلم ضریح جدید امام حسین(ع)
نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها افتتاح شد
تقاضای رسانه های 23 کشور جهان برای حضور در نمایشگاه مطبوعات تهران
نخستین پاویون اختصاصی ایران در نمایشگاه بین المللی پزشکی بلاروس برپا می شود
بازدید مدیران فرهنگی ارشاد از مجموعه کارخانجات چاپ هایدلبرگ آلمان
بازدید نیم میلیون نفر از نمایشگاه رسانه های دیجیتال
تبلیغ جهانی جایزه ادبی شهید آوینی در نمایشگاه فرانکفورت