پایگاه اطلاع رسانی و خبری نمایشگاه ها،همایش ها،جشنواره ها،مسابقات،نگارخانه ها،فرهنگسراها و مناسبات داخلی و خارجی
  
شصت و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت
مدیران فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور دارند روز گذشته از مجموعه کارخانجات چاپ هایدلبرگ آلمان بازدید کردند.
یكشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۱ | ۱۱:۰۹:۰۲
روز گذشته مدیران فرهنگی اعزامی به شصت و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت از مجموعه کارخانجات چاپ هایدلبرگ آلمان بازدید و شام را به دعوت کنسولگری ایران میهمان بودند. صبح روز گذشته جمعه، از حدود ساعت ده و نیم صبح تا سه عصر مدیران فرهنگی حاضر در آلمان به همراه علی اسماعیلی سرپرست معاونت فرهنگی با آخرین تکنولوژی کارخانه چاپ هایدلبرگ آلمان آشنا شوند.

این کارخانه تاکنون حدود 2000 دستگاه به ایران فروخته است از چاپ و بسته بندی تا دیگر دستگاه های مرتبط، در این بازدید ابتدا نمونه محصولات فرآیندهای آموزشی محصولات مشاهده، سپس از تولیدات جز به جز بازدید کارشناسی صورت گرفت.

این تکنولوژی برای کشور آلمان است اما بر مبنای سفارش محصول و قطعه تولید می‌کنند.

علی اسماعیلی در حاشیه بازدید این کارخانه ضمن اشاره به موضوع چاپ در ایران تاکید کرد: صنعت چاپ ایران مورد غفلت واقع شده اما باید ضمن برنامه‌ریزی‌هایی کاستی‌های آن را جبران کنیم.

در این بازدید نماینده این کارخانه آلمانی تیم ایرانی را همراهی می‌کرد و بر تعامل بیشتر با نهادهای ایرانی تاکید کرد.

یکی از نکات مثبت و جالب مطرح در این بازدید زمان مشخص برای هر خط تولید بود، هر خط تولید می‌بایست کاری که روی یک دستگاه انجام می‌دهد را معین کند که از نکات جالب بود که نشان از پیشرفت آلمان در این صنعت داشت تا در تحویل نهایی به مشتری دچار مشکل نشود.
 

ضیافت شام به دعوت کنسولگری ایران در آلمان

شامگاه گذشته به دعوت کنسولگری ایران در آلمان ضیافت شامی با حضور علی اسماعیلی(سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، علی شجاعی صائین(رییس خانه کتاب)، علی اکبر اشعری(رییس باغ کتاب تهران)، حسن بیادی(عضو شورای شهر تهران) به همراه محمد اللهیاری (مدیر اداره کتاب و کتاب‌خوانی وزارت ارشاد)، مجید صحاف، داریوش رضوانی (مشاور اجرایی معاونت فرهنگی)، محمدرضا وصفی (مدیرکل دفتر مجامع و فعالیت‌های فرهنگی وزارت ارشاد) ، محمد عظیمی مدیر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، شهرام نیا و بیادی و تعدادی از شرکت‌کنندگان در نمایشگاه فرانکفورت برگزار شد.

در این ضیافت ناشران شرکت کنندگان در نمایشگاه و مدیران مهمانان سفارت ایران بودند؛ در این مراسم علی اسماعیلی سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد عظیمی مدیر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، غلامرضا خواجه سروی معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، عطار رایزن فرهنگی ایران در آلمان سخنرانی کردند.

خواجه سروی: حضور فعال وزارت علوم در نمایشگاه سال آینده کتاب فرانکفورت

خواجه سروی معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، طی سخنانی به بحث رشته دانشگاهی چاپ و ارتقاء آن تاکید کرد . گفت: وزارت علوم از سال آینده در نمایشگاه فرانکفورت حضور فعالی خواهد داشت.

عطار: نمایشگاه فرانکفورت عرصه جنگ نرم

عطار نیز در سخنانی بیان کرد: نمایشگاه فرانکفورت عرصه جنگ نرم است و می‌بایست افکار عمومی با مذاکراتی که در اینجا بر پایه کتاب صورت می‌گیرد تحت تاثیر فرهنگ ما قرار گیرد.

عطار ارزیابی حضور ایران در نمایشگاه امسال را مثبت خواند و عنوان کرد: بر خلاف دو سال گذشته از منظر تعامل با فرهیختگان نگاه جدیدی در نمایشگاه امسال وجود دارد.

اسماعیلی: منزلت کتاب در شان جمهوری اسلامی را حفظ می‌کنیم

علی اسماعیلی سرپرست معاونت فرهنگی هم طی سخنانی کوتاه ضمن اشاره به ترجمه 50 کتاب ایرانی ابراز داشت: 50 کتاب ایرانی توسط ترک‌‌ها ترجمه شده است، البته در معاونت فرهنگی از کتاب‌های ترجمه شده به زبان‌های دیگر حمایت می‌کنیم.

به گفته وی، رشته کارشناسی ارشد رشته چاپ و نشر را پیگیری می‌کنیم تا راه ‌اندازی شود، همت می‌کنیم تا منزلت کتاب در شان جمهوری اسلامی را حفظ کنیم.

و اما یکی از نقاط ضعف حضور ایران در فرانکفورت

نکته مهم درباره حضور ایران در شصت و چهارمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت اینکه ایران در بین نشست‌های حاشیه‌ای نمایشگاه هیچ نوبتی ندارد، یعنی در تعامل جدی برای گرفتن زمان سخنرانی نیست. برپایی میزگردهای تخصصی و غیره از جمله مواردی است که سایر کشورها برای آنهم برنامه‌ریزی بخصوصی انجام داده‌اند اما متاسفانه ایران از این مهم غفلت دارد، شاید بتوان از این مهم به عنوان نداشتن یک استراتژی دقیق و منظم یاد کرد.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت از 10 تا 14 اکتبر امسال (19 تا 23 مهر) دایر است و امسال نیوزلند میزبان افتخاری آن است.چهار شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ |

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
After Sales Service International Magazine - ماهنامه بین المللی خدمات پس از فروش - بزودی ...

تغییر نرخ اجاره غرفه در بخش بین الملل نمایشگاه کتاب
یازدهمین نمایشگاه آشپزخانه، حمام، سونا و استخر
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 11 اردیبهشت آغاز بکار خواهد کرد
با تمام قلبم در کنار برگزار کنندگان جشن درخت دوستی ایستاده ام
ثبت نام ناشران الکترونیک در نمایشگاه کتاب تهران
سالن سران اجلاس ۱۵ اسفند میزبان هنرمندان
نمایشگاه نشریات تخصصی جشن رسانه ای نخبگان است
موزه زیست فناوری در نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد
زمان افتتاحیه و اختتامیه سی ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر اعلام شد
۱۱۵ رسانه خارجی جشنواره فیلم فجر را پوشش می دهند
"فرزند این سرزمین" به نفع بیماران و زلزله زدگان ساز می زند
قول مساعد وزارت ارشاد برای حل مشکلات نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی
نمایشگاه اسناد و نسخ خطی سردار جنگل دایر شد
برپایی جشنواره عکس و فیلم ضریح جدید امام حسین(ع)
نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها افتتاح شد
تقاضای رسانه های 23 کشور جهان برای حضور در نمایشگاه مطبوعات تهران
نخستین پاویون اختصاصی ایران در نمایشگاه بین المللی پزشکی بلاروس برپا می شود
بازدید مدیران فرهنگی ارشاد از مجموعه کارخانجات چاپ هایدلبرگ آلمان
بازدید نیم میلیون نفر از نمایشگاه رسانه های دیجیتال
تبلیغ جهانی جایزه ادبی شهید آوینی در نمایشگاه فرانکفورت