پایگاه اطلاع رسانی و خبری نمایشگاه ها،همایش ها،جشنواره ها،مسابقات،نگارخانه ها،فرهنگسراها و مناسبات داخلی و خارجی
  
جمشید مشایخی
هنرمندان پیشکسوت به عنوان بزرگان عرصه هنر و فرهنگ ایران اسلامی میزبانان اصلی سایر هنرمندان در جشن درخت دوستی نخستین جشن هنرمندان ایرانی هستند. در این راستا، نظرات استاد جمشید مشایخی را در خصوص این جشن جویا شدیم. به گزارش ستاد خبری نخستین جشن درخت دوستی، استاد مشایخی با تاکید بر حمایت کامل خودشان از جشن درخت دوستی و هر حرکتی که منجر به افزایش رفاقتها شود، بهبود روابط در فضای هنری را عامل تسکین آلام جامعه دانستند.


مجید اخشابی دبیر نخستین جشن هنرمندان
نشست خبری جشن «درخت دوستی» به منظور تشریح ابعاد و اهداف این جشن با حضور مجید اخشابی دبیر نخستین جشن هنرمندان در فرهنگسرای رسانه برگزار شد.
مجید اخشابی با تشریح برنامه های این جشن اظهار داشت: سالن اجلاس سران 15 اسفند ماه میزبان برگزاری نخستین جشن هنرمندان با عنوان «درخت دوستی» خواهد بود.


پوشش خبری رسانه خارجی از جشنواره فیلم فجر
محمد ناصر حقیقت اظهار داشت: خوشبختانه امسال خبرنگاران خارجی مقیم در کشورمان از جشنواره فیلم فجر استقبال خوبی کرده اند و نسبت به سال گذشته از رشد حدود 50 درصدی برخوردار بوده است.
وی درباره پوشش اخبار دهه فجر توسط رسانه های خارجی مقیم در کشور نیز گفت: با هماهنگی که با شورای هماهنگی تبلیغات انجام شده است، خبرنگاران و گروهای خبری خارجی می توانند همه برنامه های دهه فجر امسال را به صورت کامل پوشش دهند.


مرتضی اسماعیلی طبا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
مرتضی اسماعیلی طبا در حاشیه افتتاح نمایشگاه «ریشتر» ویژه تصاویر عکاسان قمی از زلزله آذربایجان شرقی در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد: در صورتی که تصاویر عکاسان از لحاظ داوری بتوانند امتیازات لازم را به دست آورند این تصاویر از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم حمایت خواهد شد.


جشنواره سراسری نشریات دیجیتال و مکتوب قرآنی
به گزارش فیرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، این جشنواره با هدف تبیین نسبت علوم روز با معارف دینی و قرآن کریم، تحقق جنبش نرم افزاری و تولید علم با محوریت قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع)، نشر و ترویج معارف قرآنی با زبان علمی و روزآمد و تحقق فضای قرآنی از طریق نهضت قرآن پژوهی بر پا خواهد شد.


علی رسولی دبیر اجرایی سومین جشنواره پیامک ادبی رضوی استان تهران
علی رسولی دبیر اجرایی سومین جشنواره پیامک ادبی رضوی استان تهران گفت: این جشنواره از مجموع برنامه های موضوعی دهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) است که به مناسبت میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)برگزار می شود.


بهروز مینایی
صبح امروز نشست خبری دومین جشنواره بین المللی بازی های رایانه ای تهران با حضور «بهروز مینایی» مدیر عامل بنیاد بازی های رایانه ای، «محمد بی طرف» قائم مقام بنیاد ملی بازی های رایانه ای، «حسن معظمی» مدیر روابط عمومی و جمعی از اهالی رسانه در مرکز بنیاد ملی بازی های رایانه ای برگزار شد.


جشنواره فیلم اشراق
به گزارش فیرنا به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کرمان، فیلم های مستند "هجرت از زمین" و" استوار چون کوه" در فهرست آثار برگزیده جشنواره فیلم اشراق قرار گرفتند.
هیئت انتخاب نخستین دوره جشنواره فیلم اشراق پس از بازبینی 412 اثر ارسالی از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره 143 فیلم را برای نمایش در این رویداد فرهنگی انتخاب و معرفی کردند.


جواد شمقدری
«جواد شمقدری» رئیس سازمان سینمایی کشور در آستانه برگزاری نخستین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی تهران که قرار است از 28 خرداد تا 2 تیر به همت موسسه رسانه های تصویری درتهران وهمزمان درجزیره ابوموسی برگزار شود در گفت وگویی با روابط عمومی این جشنواره گفت: تفکیک جشنواره فیلم های ویدئویی از جشنواره بین المللی فیلم فجر به عنوان یک ایده اولیه اتفاق خوب و ضروری بود و این تفکیک، گام سازنده ای است که همه با هم باید آن را تجربه کنیم.


هاشم میرزاخانی
نشست خبری چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان «افلاک» با حضور «هاشم میرزاخانی» مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره، «علی اسماعیلیان» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و دبیر جشنواره، صبح امروز (16 اردیبهشت ماه) در محل انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد.


نخستین جشنواره تئاتر شهر
به گزارش فیرنا به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 3 و فرهنگ سرای ارسباران، «برداشت آزاد» به کارگردانی ساناز زمانی، «کجا گمت کردم» به کارگردانی باربد برهانی، «به آخرین کلمات این قصه گوش کن» به کارگردانی میلاد محمدی، «پیتزا جهان» به کارگردانی شهروز فرمانبرداری، «قصه های در گوشی» به کارگردانی محمد محبی، «مجلس شبیه بازی» به کارگردانی مازیار ملکی و «این چنین هماهنگ شدم با گردش کائنات» به کارگردانی بهرام ریحانی از جمله نمایش های بخش صحنه ای و بانوان نخستین جشنواره تئاتر شهر است که در فرهنگ سرای ارسباران به روی صحنه می رود.


محمود شالویی
نشست خبری دومین دوسالانه خوشنویسی که پسوند بین المللی را نیز بر دوش می کشد، با حضور محمود شالویی؛ مدیرکل سابق دفتر امور تجسمی و رئیس شورای سیاستگذاری این دوسالانه و محمدحسین شفیعی ها؛ دبیر دوسالانه و مدیرکل ارشاد استان قزوین و واحمد پیله چی مشاور هنری دبیر دو سالانه برگزار شد.


جشنواره عمار
نخستین جلسه از این سلسله نشست ها جمعه 15/2/91 با حضور فیلم سازان جشنواره مردمی عمار و دیگر فیلم سازان انقلابی برگزار می نماید.
برنامه های اعلام شده برای این گردهمایی اکران مستند، کارگاه آموزشی زیبایی شناسی با نقد مستند «آذرخش» از برگزیدگان جشنواره عمار با حضور محمدحسین نیرومند، خاطره گویی یکی از هنرمندان جبهه فرهنگی انقلاب و گعده فیلم سازان است.


جشنواره فیلم اشراق
به گزارش فیرنا به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم اشراق، محمد شکیبا دل اظهار داشت: پس از چند روز بررسی و بازبینی فیلم‏ها، از بین حدود 300 فیلم مستند، فیلم داستانی و انیمیشن، حدود 100 اثر انتخاب و به مرحله دوم جشنواره راه یافتند.
وی گفت: مراد نظری طایی، مهدی بنکدار، ابراهیم سلیمانی، سید رائد امیری تهرانی و محمد شکیبا دل اعضای هیئت انتخاب فیلم و انیمیشن این جشنواره بودند.


کاظم ناظمی
نشست خبری نخستین جشنواره تئاتر شهر صبح امروز (سه شنبه) با حضور کاظم ناظمی معاون سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و «شهرام کرمی» دبیر جشنواره تئاتر شهر در فرهنگسرای رسانه برگزار شد.
کاظم ناظمی در ابتدای این نشست اظهار داشت: در مناطق 22 گانه شهر تهران به ویژه فرهنگسراها، با نگاهی جدی به مساله آموزش تئاتر و فعالیت گروه های جوان نمایشی، سعی در نهادینه کردن هنر نمایش در کشور داشته ایم.


دهمین جشنواره گل و گیاه کشور
سید رضا حکیم فعال با اشاره به برگزاری دهمین نمایشگاه گل و گیاه و گیاهان دارویی در اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان با همکاری نمایندگان و تولید کنندگان گل و گیاه در کشور و نیز در راستای آشنایی بیشتر با گیاهان دارویی و نحوه استفاده از آن هر ساله چند نمایشگاه گل و گیاه در اصفهان برپا می کند.


دکتر سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
دکتر سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه و بیست و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که جمعه شب 21 بهمن ماه برگزار شد گفت: امام خمینی(ره) بزرگ منادی وحدت بود. از آغاز انقلاب اسلامی ایران بحث وحدت به عنوان یک شعار محوری مطرح شد و بر آن در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تأکید شده است.


جشنواره تئاتر فجر
پیش فروش اینترنتی نمایش های سی امین جشنواره تئاتر فجر تا ساعت 10 صبح فردا چهارم بهمن ماه تمدید شد. پیش از این زمان پیش فروش اینترنتی بلیت سی امین جشنواره تئاتر فجر از اول تا سوم بهمن ماه از طریق سایت www.gishetheater.com و www.gishetheater.ir اعلام شده بود.


جشنواره فیلم فجر
نسخه اولیه فیلم سینمایی «فصل انار» به نویسندگی و کارگردانی «محسن شرفی نیا» و تهیه کنندگی «علی سرتیپی» به دبیرخانه سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر ارسال شد.
این نسخه بدون صداگذاری و تیتراژ به دفتر جشنواره تحویل داده شده است.
هم اکنون مراحل صداگذاری توسط طاهر پیشوایی ادامه دارد و تا 10 روز دیگر فیلم سینمایی «فصل انار» آماده نمایش می شود.


حجت‌الاسلام سعید فخرزاده
نشست خبری دوازدهمین جشنواره مطبوعات دفاع مقدس در محل سرای روزنامه نگاران ایران عصر برگزار شد. در ابتدای این نشست، حجت الاسلام سعید فخرزاده دبیر دوازدهمین جشنواره مطبوعات دفاع مقدس اظهار داشت: جشنواره دوازدهم مانند 11 دوره گذشته با حمایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
وی افزود: علاوه بر آن، بنیاد شهید وامور ایثارگران، بنیاد حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس و شورای فرهنگ عمومی کشور این جشنواره را مورد حمایت قرار خواهند داد، همچنین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز برای برگزاری این دوره قول همکاری داده است.


صفحات قبل :
  |  ۱  |  ۲  |  ۳  |  ۴  |  ۵  |  ۶  |  ۷  |  ۸  |  ۹  |  ۱۰  |  ۱۱  |  ۱۲  |  ۱۳


چهار شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ |

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
After Sales Service International Magazine - ماهنامه بین المللی خدمات پس از فروش - بزودی ...

تغییر نرخ اجاره غرفه در بخش بین الملل نمایشگاه کتاب
یازدهمین نمایشگاه آشپزخانه، حمام، سونا و استخر
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 11 اردیبهشت آغاز بکار خواهد کرد
با تمام قلبم در کنار برگزار کنندگان جشن درخت دوستی ایستاده ام
ثبت نام ناشران الکترونیک در نمایشگاه کتاب تهران
سالن سران اجلاس ۱۵ اسفند میزبان هنرمندان
نمایشگاه نشریات تخصصی جشن رسانه ای نخبگان است
موزه زیست فناوری در نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد
زمان افتتاحیه و اختتامیه سی ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر اعلام شد
۱۱۵ رسانه خارجی جشنواره فیلم فجر را پوشش می دهند
"فرزند این سرزمین" به نفع بیماران و زلزله زدگان ساز می زند
قول مساعد وزارت ارشاد برای حل مشکلات نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی
نمایشگاه اسناد و نسخ خطی سردار جنگل دایر شد
برپایی جشنواره عکس و فیلم ضریح جدید امام حسین(ع)
نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها افتتاح شد
تقاضای رسانه های 23 کشور جهان برای حضور در نمایشگاه مطبوعات تهران
نخستین پاویون اختصاصی ایران در نمایشگاه بین المللی پزشکی بلاروس برپا می شود
بازدید مدیران فرهنگی ارشاد از مجموعه کارخانجات چاپ هایدلبرگ آلمان
بازدید نیم میلیون نفر از نمایشگاه رسانه های دیجیتال
تبلیغ جهانی جایزه ادبی شهید آوینی در نمایشگاه فرانکفورت